Bina Temeli Hafriyat Alma

BİNA TEMEL HAFRİYATI 

Bina temel hafriyatı inşaat projesine başlamadan önce yapılan bina temel kazısı sonucu ortaya çıkan toprak hafriyatıdır. Bina temel kazısı sırasında toprak türüne göre farklı tipte toprak hafriyatı çıkmaktadır. Toprakla beraber taş ve kaya parçaları hafriyatı oluşturmaktadır. Ayrıca İstanbul kentsel dönüşüm işlemleri sonucu bina temel kazı işlemi başlamadan önce inşaat alanında bulunan eski binanın yıkılması sonucu oluşan bina molozuda bulunabilmektedir. Tüm bu hafriyatlar kepçe operatörlerimizin kullandığı hafriyat kepçelerimiz ile toplanmaktadır. Alınan bina temel hafriyatı hafriyat kamyonu tarafından taşınmaktadır.

KİRALIK  KEPÇE FİYATLARI İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİN

 

HEMEN ARA

 

INDEX

Bina Temel Kazısı

Bina Temel Kazısı Nasıl Yapılır?

Bina Temel Kazı Firması

İstanbul Kiralık Kepçe

 


BİNA TEMEL KAZISI

Bina inşaatının en önemli bölümü binaın temelidir. Temel kazısı plan ve proje kapsamında gerekli derinliğe kadar kazılması gerekmektedir. Bina temel kazısı sırasında çıkan toprak hafriyatı yığılma olmadan kazı işlemleri sırasında taşınması gerekmektedir. Aksi durumda bina temel kazısında kazılan temele toprak dolması yaşanmaktadır.

Kazılan temel alanına toprak dolmaması için kazıdan çıkan toprakların uygun tipteki hafriyat kamyonları aracılığı ile belirlenen hafriyat döküm alanına yada dolgu yapılacak alanlara hafriyat nakli ve dökümü sağlanır. 

Bina temel kazısı işlemi inşaat işleminin en önemli bölümüdür. Binanın sağlam ve depreme dayanıklı olması için mühendiskerin belirlediği şekilde temel kazısının yapılması gerekir.

Peki bina temel kazısı nasıl yapılır?

İnşaat uygulamalarında yapılan bina temel kazısı işinde uzman hafriyat firmalarının sağladığı kepçe makinaları ile kazı işlemi yapılır. Bina temel kazı işini yapacak olan kepçe makinasını kullanacak olan operatörlerinde deneyimli ve tevrübeli olması oldukça önemlidir.

Bina temel kazısı nasıl yapılır ?

Bina temel kazısı bina inşaat projesine başlamadan önce binanın sağlam ve uzun ömürlü olması için yapılan kazı işlemidir. Bina temel kazısı yapılabilmesi için hafriyat firmasının sağladığı kiralık kepçe makinası ile yapılmaktadır. Kiralık kepçe makinasını kullanan uzamn operatörler hem bina temelini kazar hemde çıkan toprak ve taşlardan oluşan hafriyatı doğru nakliye araçlarına yükleyerek bina temeline tekrardan toprak dolmasını engeller. Bina temel kazısı tamamlandıktan sonra inşat çalışmasının sağlıklı şekilde devam edebilmesi için inşaat ortamında olan tüm hafriyat toplanarak belirlenen yere taşınır ve bina temel kazı çalışması tamamlanır.


BİNA TEMEL KAZI FİRMASI

Dünyanın en büyük şehirlerinden olan İstanbul'da gerek şehir içi merkezi konumlarda gerek banliyö alanlarında bina temel kazısı yapılmaktadır. Hem sıfırdan inşaat projelerinde hem de kentsel dönüşüm çalışmalarında İstanbul temel kazı çalışmaları yapılmaktadır. Firmamız Aygün Hafriyat İstanbul temel kazı çalışmalarında gerek geniş alanlarda gerek iki bina ortasında dar alanlarda hizmet sunmakta ve çıkan hafriyatın toplanarak atılması işlemi yapılmaktadır.

Aygün Hafriyat olarak temel kazı işlemleri ve temel kazı hafriyatı alma hizmetlerinde İstanbul'un tüm ilçelerinde uzman ekibimiz ve kiralık kepçe makinelerimiz ile kazı ve hafriyat toplama hizmeti sunuyoruz. 20 yıllık deneyimimiz ile sizlerde güvenilir hafriyat ve kazı hizmetlerimiz ile tanışın.


İSTANBUL KİRALIK KEPÇE FİRMASI NEREDE?

Aygün hafriyat İstanbul Ümraniye'de bulunmaktadır. Tüm İstanbulda hafriyat çalışmaları için kiralık kepçe hizmeti sunmaktadır. Kiraladığımız kepçe makinalarımızı işinde uzman operatörler kullanmaktadır. Kırıcı kepçe, delici kepçe araçlarımız kiralık olarak hizmet verip kazma, delme ve kırma hizmeti sunar. Ayrıca yüksek kapasitede ticari ürün tedariki olan işletmeler için ahşap paletler ile gelen ürünlerinin taşınması için paletli malzeme taşıma hizmetini kiralık kepçe hizmetimizde sunuyoruz.

İstanbul kiralık kepçe arıyorsanız hemen bize ulaşın. Kiralık kepçe hizmetlerinde detaylı bilgi için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.