Hafriyat Dolgu Hizmetleri

DOLGU VE TESVİYE HİZMETİ

Dolgu ve tesviye çalışmaları inşaat alanlarında uygulanan en önemli çalışmalardan biridir. İstanbul dolgu ve tesviye hizmetleri arayan inşaat firmaları bu alanda uzmanlaşmış, profesyonel hafriyat dolgu firmaları ile çalışırlar. Son derece hassas ve dikkatli bir çalışma gerektiren dolgu işlemleri ile deprem ve diğer dış koşullara dayanıklı yapıların inşa edilmesi mümkün olmaktadır.

Farklı semt ve bölgelerde İstanbul zemin dolgu ve düzleştirme işlemleri doğru ekipman ve işinde uzmanlaşmış makine operatörleri ile yapılmaktadır. Bu alanda uzmanlaşmış olan firmamız Aygün Hafriyat İstanbul güvenilir hafriyat firması hizmetleri sunmaktadır

KİRALIK  KEPÇE FİYATLARI İÇİN BİZİMLE İRTİBATA GEÇİN

 

HEMEN ARA

 

INDEX

Zemin Dolgu ve Sıkıştırma Nedir?

Tesviye Nedir?

Dolgu Sıkıştırma ve Tesviye Firması

İstanbul Kiralık Kepçe

 


ZEMİN DOLGU VE SIKIŞTIRMA NEDİR?

Eğimli ve yamaç arazilerde düz bir zemin istenmesi durumunda zeminin yapı inşaatına veya farklı kullanım amaçları için daha sağlam bir şekilde zemin elde etmek amacıyla uygulanan zemin düzleştirme ve doldurma uygulamasıdır.

Eğimli alanların öncelikle yapılacak projeye uygun olarak delici ve kırıcı kepçe iş makinaları ile kazılması ve kazılan alanlardaki toprak, kil ve taşların toplanarak düz ve sağlam bir zemin elde etmek amacıyla kazılmış alanlara doldurulması işlemidir. Doldurulan alanlara atılan toprak, taş ve kaya parçaları bu şekilde bırakılarak işlem tamamlanmaz.

Dökülen zemin dolgu malzemesi ikinci aşamada iş makineleri ve uygun ekipmanlar ile sıkıştırılarak zemin altında boşlukların kalması önlenir ve sağlam bir zemin elde edilmesi sağlanır.

Son ve 3. aşamada dolgu zemine yeterli miktarda su ile toprak, taş ve kaya zeminler arasına sıvı dolması sağlanır bu şekilde zemin dolgu malzemesinin birbiri ile sorunsuz bir şekilde kaynaşması, karışması ve yapışması sağlanır. Tamamen sistematik olarak doğru iş makineleri ve işinde uzman operatörler ile hassas şekilde uygulanan zemin dolgu sıkıştırma işleminin tamamlanması ile elde edilen düz ve sağlam zemin üzerine istenilen inşaat veya yol yapım projeleri sorunsuz şekilde uygulanmaktadır. 


TESVİYE NEDİR?

Tesviye işlemi farklı yükseklik ve eğimlerde yapılan zemin dolgu ve sıkıştırma işlemlerinden sonra yapılan düzleme işlemidir. Zemin düzeltme işlemide denilen tesviye işlemi dolgu ve sıkıştırma işlemlerinden sonra uygulanacak inşaat veya yol yapım projesinin uygulanabilmesi, bu projeyi uygulamak için kullanılacak iş makinelerinin, kamyonların ve personelin sorun olmadan alana giriş yapabilmesi için oldukça büyük öenm taşır.

Zemin dolgu işleminden sonra elde edilen sağlam zemin üzerinde olan taş, çakıl, toprak ve molozların profesyonel hafriyat firması tarafından kiralık kepçe ve kepçe operatörleri tarafından hızla ve kolayca yapılmaktadır. Tesviye işleminşn sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanması için kepçe operatörlerinin bu alanda uzman ve profesyonel ustalar olması son derece önemlidir. Bu nedenle gerekli mesleki donanıma sahip İstanbul hafriyat ve zemin dolgu firması ile çalışılması öenmlidir.


DOLGU SIKIŞTIRMA VE TESVİYE FİRMASI

Aygün Hafriyat 20 yıldan fazla olan mesleki deneyimi ile İstanbul'da güvenilir bir hafriyat firmasıdır. İstanbul'un 39 ilçesinde inşaat firmaları tarafından talep edilen dolgu sıkıştırma ve tesviye işlemlerini hızla ve güvenle gerçekleştirmekteyiz.

İşinde uzman operatörlerimizin kullandığı kırıcı ve delici kepçe, kiralık kepçe, yük taşıma kepçesi makinalarımız ile moloz atımı işlemlerini organize şekilde hızla gerçekleştiriyoruz. 

Dolgu sıkıştırma ve tesviye  inşaat öncesi yapılan en önemli işlemlerden biridir. Bu nedenle bu işlemin profesyonel hafriyat firmaları tarafıncan yapılması önemlidir. Dolgu sıkıştırma, zemin düzleştirme ve tesviye alanlarında uzun yıllara varan deneyimi olan, güçlü referans ağına sahip güvenilir hafriyat firmaları ile çalışılması çok önemlidir.

İstanbul her gün her ilçesinde çeşitli inşaat projelerinin yürütüldüğü dünyanın en büyük metropollerinden biridir ve İstanbul dolgu sıkıştırma ve tesviye hizmeti ihtiyacı bulunmaktadır. Güvenilir, uzun yıllara varan deneyimimiz, iş güvenliği konusunda eğitimli çalışanları ile Aygün Hafriyat olarak İstanbul zemin dolgu sıkıştırma ve tesviye hizmeti sunmaktayız. İstanbul dolgu ve tesviye hizmeti için bize ulaşın.


İSTANBUL KİRALIK KEPÇE 

Aygün hafriyat İstanbul Ümraniye'de bulunmaktadır. Tüm İstanbulda hafriyat çalışmaları için kiralık kepçe hizmeti sunmaktadır. Kiraladığımız kepçe makinalarımızı işinde uzman operatörler kullanmaktadır. Kırıcı kepçe, delici kepçe araçlarımız kiralık olarak hizmet verip kazma, delme ve kırma hizmeti sunar. Ayrıca yüksek kapasitede ticari ürün tedariki olan işletmeler için ahşap paletler ile gelen ürünlerinin taşınması için paletli malzeme taşıma hizmetini kiralık kepçe hizmetimizde sunuyoruz.

İstanbul kiralık kepçe arıyorsanız hemen bize ulaşın. Kiralık kepçe hizmetlerinde detaylı bilgi için bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.